logo

Stoppen met roken



Wat goed dat u overweegt om te stoppen met roken. Veel mensen weten dat roken slecht is voor de gezondheid. Toch is stoppen met roken niet makkelijk. Gelukkig staat u er niet alleen voor. Wij helpen u graag hiermee op weg.

Wat kan het Elkerliek bieden?

Binnen het Elkerliek helpen we u graag om te stoppen met roken. Hiervoor hebben wij een stoppen-met-roken polikliniek. Op deze poli zijn stoppen-met-roken consulenten werkzaam. Door uw behandelaar (arts of verpleegkundige) wordt u aangemeld bij de stoppen-met-roken polikliniek. 

Door de stoppen-met-roken consulent wordt er een afspraak met u gepland en u krijgt een digitale keuzehulpvragenlijst thuisgestuurd om u voor te bereiden op de afspraak.

Samen met de stoppen-met-roken consulent bekijkt u welke vorm van stoppen met roken het beste bij u past. U kunt bijvoorbeeld:

  • online of op locatie begeleiding krijgen,
  • meedoen in een groep of juist 1-op-1 hulp krijgen,
  • en kiezen voor begeleiding met of zonder hulpmiddelen.

Er wordt een stopplan op maat gemaakt.

Vergoeding

Stoppen met roken begeleiding wordt één keer per jaar vergoed door de zorgverzekeraar vanuit het basispakket. Hieronder valt ook de vergoeding voor hulpmiddelen. Vraag bij uw zorgverzekeraar na of de hulp die u kiest ook echt wordt vergoed. 

Soms kan het zijn dat u tijdens op opname in het ziekenhuis tijdelijk hulpmiddelen krijgt om te stoppen met roken, zoals nicotinepleisters. Het kan zijn dat u deze in de periode van ontslag tot dat u bij de stoppen-met-roken consulent komt zelf moet betalen. Deze zijn verkrijgbaar bij uw apotheek of drogist.

Samenwerking

Voor het verwijzen naar de beste passende hulp werken wij o.a. samen met Sinefuma. Een organisatie die mensen ondersteund bij het stoppen met roken. Zij bieden veel verschillende mogelijkheden en zijn ook wekelijks in het ziekenhuis aanwezig voor begeleiding.

Daarnaast maken we gebruik van verschillende Nederlandse organisaties die hulp bieden bij het stoppen met roken zoals het Trimbos Instituur en WeQuit.

Tot slot

Heeft u na het lezen van deze folder nog vragen, neemt u dan gerust contact op met de Stoppen met roken-polikliniek.
Voor meer informatie over stoppen met roken kunt u kijken op www.ikstopnu.nl.

Contact


Stel uw vraag via BeterDichtbij: www.elkerliek.nl/beterdichtbij


Polikliniek Longgeneeskunde

Locatie Helmond
T: 0492 – 59 59 53

Locatie Deurne
T: 0493 – 32 89 13


© 2025 Elkerliek ziekenhuis
LON-STOP
Laatst bewerkt: 25-9-2025